Job-coaching | Doradca zawodowy | Coaching kariery | Mentoring kariery

Kilka słów o mnie

Określeń na to, czym się zajmuję jest kilka – konsultantka kariery, doradca zawodowy, coach kariery, mentorka.

Jestem pierwszym w Polsce certyfikowanym trenerem metody Designing Your Life. Ukończyłam m.in. studia podyplomowe z “Job-Coaching – nowoczesne doradztwo zawodowe” na Uniwersytecie SWPS, “Zarządzania zasobami ludzkimi” na Uniwersytecie WSB Merito Wrocław oraz studia doktoranckie w Instytucie Marketingu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Wspieram moich Klientów w tym, aby wydobyć z siebie to, co najlepsze, uwierzyć w swoje zawodowe kompetencje, spojrzeć z lotu ptaka na swoją karierę czy wykorzystywać kreatywne narzędzia Design Thinking do projektowania życia zawodowego.

Nazywam się Patrycja Polaczuk-Rutkowska i chcę Ci pomóc w zmianie zawodowej. Pracuję na terenie Wrocławia oraz prowadzę indywidualne konsultacje online.

logo DYL klik-min

Z jakich powodów warto ze mną pracować i dlaczego miałabyś mi zaufać?

Coach kariery | Job-coach

O zmianie zawodowej wiem naprawdę sporo – nie tylko z mądrych książek, przebytych szkoleń, studiów czy praktyki zawodowej, ale również z własnego doświadczenia.
Zmiana towarzyszyła mi od zawsze. To jedyny stały element mojej zawodowej drogi.

fota_o-mnie-1-min
 • podczas studiów poznałam 12 różnych profesji – począwszy od bycia opiekunką koni w Bawarii, ankieterką, kelnerką, czy korepetytorką języka angielskiego
 • pracowałam w Finlandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i w Polsce oczywiście
 • po studiach zajmowałam 11 różnych stanowisk – byłam m.in. wiceprezeską spółdzielni socjalnej, specjalistką od PR-u, marketingu, asystentką zarządu, copywriterką, urzędniczką, współprowadziłam pierwszą w Polsce kawiarnię, w której płaciło się za czas (PANATO Café), a także kierowałam redakcjami magazynów firmowych.

Coach zawodowy

Nie tylko bogate CV nakłoniło mnie do tego, aby zająć się profesjonalnie wsparciem i zarządzaniem zmianą zawodową. Gdy robiłam swoje pierwsze kroki na rynku pracy, myślałam, że swoje zawodowe życie poświęcę Public Relations. Robiłam wszystko, żeby zdobyć jak najwięcej doświadczenia i uzyskać gruntowną wiedzę.

Kiedy wkroczyłam do świata marketingu, odkryłam Employer Branding, a następnie HR i rekrutację – spodobał mi się „ludzki” wymiar tych branż. Patrzenie na pracodawcę oczami kandydatów, szukanie rozwiązań na jak najlepszą komunikację z pracownikami, poszukiwanie talentów oraz dbanie o wellbeing pracowników.

Jednak to wciąż nie pozwalało mi w pełni wykorzystać swoje zasoby i poczuć sens wykonywanego zawodu. Zafascynowana siłą wewnętrznej metamorfozy, tym, jak dużo daje nam odkrywanie nowych dróg w karierze, zdecydowałam się wspierać w tym innych. Zajęłam się profesjonalnie doradztwem zawodowym oraz coachingiem kariery.

W swojej pracy zadaję sobie między innymi pytanie o to, jak mogę zainspirować inne kobiety do działania? Widzę w nas ogromny, chowany często do szuflady potencjał. Każda zawodowa zmiana to działanie, podejmowanie ryzyka, mierzenie się z własnymi słabościami i odkrywanie mocnych stron. Wierzę, że mamy wystarczającą siłę, aby móc przejść taki proces i osiągnąć swoje cele.

W 2021 roku – jako pierwsza w Polsce – uzyskałam tytuł trenerki metody Designing Your Life, przyznawany przez wykładowców Uniwersytetu Stanford (USA), prowadzących Stanford Life Design Lab, w ramach którego szkolą psychologów, terapeutów i konsultantów HR z metody twórczego rozwiązywania problemów.  

Jako certyfikowana konsultantka metody Designing Your Life:

 • pomogę Ci wrócić na rynek pracy po dłuższej przerwie
 • nauczę Cię wykorzystywać narzędzia Design Thinking do samodzielnego projektowania kariery
 • pomogę przezwyciężyć dysfunkcyjne przekonania
 • wskażę Ci, jak projektować satysfakcjonujące życie zawodowe
 • wspólnie przygotujemy Twoje profesjonalne CV

Kreatywne rozwiązania

Profesjonalne doradztwo

Inspirujące wsparcie

Ostatnie lata były dla mnie kluczowe. Obserwowałam stale rozwijający się trend kobiecych biznesów i rosnącej w siłę kobiecej przedsiębiorczości. Chcę być częścią zmian, zachodzących obecnie w biznesie oraz przestrzeni publicznej, zwłaszcza od kiedy jestem mamą wspaniałej dziewczynki.

Dlatego też wraz z Joanną Niścigorską – doświadczoną ekspertką marketingu, komunikacji, organizacji eventów, Employer Brandingu oraz HR stworzyłyśmy przestrzeń Love My Job

Skąd ten pomysł? Choć obie lubimy odważnie marzyć, to zdecydowanie wolimy działać! Chcemy dzielić się z innymi kobietami naszym bogatym doświadczeniem, wiedzą i pozytywnym nastawieniem do pracy oraz niełatwego – bądź co bądź – procesu zmiany.  

Choć Joanna tymczasowo zaangażowała się w inne, ważne dla niej projekty, to sercem jest cały czas z Love My Job.

Co znajdziesz na Love My Job?

 • dużo ciekawych i aktualnych treści na blogu
 • darmowe pigułki wiedzy do pobrania
 • będziesz mogła śledzić losy innych kobiet na drodze zmiany zawodowej
 • przeczytasz o sprawdzonych metodach odkrywania satysfakcjonującej pracy
 • dowiesz się w jaki sposób efektywnie planować czas pracy i jak zarządzać sobą w czasie
 • otrzymasz gotowe narzędzia, które pomogą Ci w projektowaniu Twojej kariery

Przekonaj się sama!

prywata_o-mnie-min

Konsultant do spraw kariery | Mentorka | Coach kariery

Na koniec trochę prywaty…

Jestem wrocławianką, choć nie z urodzenia. Kocham zwierzaki, a moim kumplem jest pies Stefan. Jest we mnie trochę sprzeczności, bo kocham zmiany, ale uwielbiam też domową rutynę i w ten sam sposób zaparzaną poranną kawę. Chodzę w tym samym ukochanym płaszczu już 7 sezonów. Jestem feministką, ale zakochaną w starych odcinkach Jamesa Bonda z Seanem Connery.

Źle znoszę każdą inną porę roku poza ciepłą wiosną i upalnym latem, ale uwielbiam też pierwsze dni chłodnej i szarej jesieni. Marzę o domu w Italii, ale lubię też dżdżysty klimat Anglii z kryminałów Agathy Christie.

Poza tym, jestem mamą cudownej dziewczynki oraz partnerką wyjątkowego człowieka.

O mnie

0