Nigdy nie jest za późno na zmianę

Nigdy nie jest za późno na zmianę

Ale mało kto ma odwagę, żeby zrobić ten pierwszy, a potem następny i kolejny krok

Rok 2022 będzie przełomowym w historii świata. Dwie Kobiety – astronautki z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) – jako pierwszy żeński zespół, postawią nogi na Księżycu. Do tej pory w przestrzeni kosmicznej przebywało jedynie 65 kobiet i niemal 500 mężczyzn. 

Może zostaniesz astronautką…?

W końcu z matmy byłaś w szkole najlepsza, a pani z fizyki doceniała Twoją aktywność na lekcjach. No i co najważniejsze – nie masz lęku wysokości z w dzieciństwie obejrzałaś wszystkie odcinki „Star Trek: następne pokolenie”. Kosmos – przynajmniej  w teorii – nie jest dla Ciebie tajemnicą. 

Jak się zapewne domyślasz, zaczęło się „fake newsem”, ale wierzę, że już niebawem stanie się on „true story”. 

Może Twoja córka będzie pierwszą kobietą, która postawi nogę na Księżycu?

Dlaczego o tym piszę?

Po pierwsze dlatego, że wierzę, iż każda z nas może sięgnąć wysoko. Dla jednych będzie to doktorat, dla innych własne studio urody albo kosmiczna podróż. Każda z nas ma inne marzenia, cele i to jest piękne. Warto dążyć do ich realizacji i cieszyć się samą drogą.

Po drugie primo, moim zdaniem „nigdy nie jest za późno”! Jesteśmy tego żywym przykładem;) I chciałabym, żebyś Ty również w to uwierzyła. Mam za sobą 18 lat pracy na różnych stanowiskach, w tym 8 wiosen w branży kreatywnej. Brałam udział w wielu inicjatywach – współtworzyłam spółdzielnię socjalną, organizowałam warsztaty fotograficzne, współprowadziłam pierwszą kawiarnię, w której płaciło się za czas, ukończyła program edukacyjno-rozwojowy TOP Women w e-biznesie, a także wzięłam udział w niesamowitym wydarzeniu – Global Mentoring Walk 2021

Kilka lat temu rozpoczęłam mój najważniejszy projekt zawodowy, który zaowocował utworzeniem przestrzeni Love My Job.  Zdecydowałam, że będę wspierać kobiety w ich profesjonalnej zmianie. I to jest moja misja.

Może westchniesz w tym momencie, że o to kolejny biznes, którego grupą docelową są kobiety. No cóż. Kobiety zawsze były dla mnie ważne – kobiece przyjaźnie, więzi, ukryte moce (wiesz, że takowe posiadasz, prawda?). Kobiety są odważne, ambitne i przedsiębiorcze,  a dla bliskich potrafią przenosić góry. Znam ich wiele – to moje krewne, przyjaciółki, kobiety, które podziwiam, czytając o nich książki. To kobiety, które mijam na ulicy. Taką osobą jesteś również Ty. 

Czego nie znajdziesz na Love My Job?

Na pewno nie będę Ci wmawiać, że jeśli tylko zechcesz, to po 10 latach na stanowisku specjalistki ds. kadr, możesz bez problemu zostać dentystką. Nie o to mi chodzi, kiedy piszę, że nigdy nie jest za późno na zmianę zawodu. 

Stoję pewnie na ziemi i Ciebie też będę do tego namawiać. Warto zacząć od „tu i teraz” i poszukać swojej drogi, która będzie w zasięgu Twoich możliwości i talentów.

A więc czym jest Love My Job?

To przestrzeń doradczo-szkoleniowa, której celem jest wsparcie zawodowe kobiet. Na blogu znajdziesz:

  • praktyczne informacje na temat projektowania kariery
  • najnowsze trendy z rynku pracy
  • kreatywne narzędzia Design Thinking – niezwykle pomocne w rozwoju zawodowym i osobistym
  • przydatne wskazówki dotyczące CV, personal brandingu, kreowania marki eksperckiej online, rozmów kwalifikacyjnych, zmiany zawodowej, efektywnego planowania pracy i wiele innych, podanych w ciekawej i przystępnej formie.

Ponadto:

  • jako pierwsza w Polsce uruchomiłam program COMPASS w oparciu o Designing Your Work Life – metodologię opracowaną przez wykładowców Uniwersytetu Stanford (jednej z najbardziej prestiżowych prywatnych uczelni na świecie, będącej kolebką Design Thinking)
  • gwarantuję konkretną wiedzę z zakresu przedsiębiorczości i ogarniania życia zawodowego, co z pewnością przyda się w tych niepewnych czasach
  • piszę o kobietach, które robią to, w czym są świetne i kochają swoją pracę – można czerpać inspiracje garściami
  • pomogę Ci z marką osobistą – wskażę jak pokazać swoją wyjątkowość w profesjonalny sposób.

Kim jestem?

Właściwie powinnam pisać w liczbie mnogiej, bo pomysł na Love My Job zrodził się w dwóch głowach. Zaczęłam tę przygodę z Joanną Niścigorską i stworzyłyśmy całkiem niezły duet;)

Joanna i Patrycja. Marketingowiec i RR-owiec. Pani od eventów i pani od kawy. Mistrzyni słowa i królowa zarządzania czasem. Dawniej baristka, urzędniczka, właścicielka marki wystroju wnętrz i graficzka. Pracowałyśmy w Poznaniu, Krakowie, Warszawie, we Wrocławiu i Londynie. Jesteśmy przyjaciółkami, które od lat wspierają się zawodowo (i nie tylko). 

Obie wierzymy, że ilekroć wejdziesz na Love My Job, znajdziesz tu choćby niewielki kamyczek, który dołożysz do realizacji swoich zawodowych celów.

Obecnie Joanna jest zaangażowana w kilka innych projektów i choć Love My Job tworzę od pewnego czasu samodzielnie, to o Joannie na pewno jeszcze nie raz usłyszysz. Jest to jedna z tych silnych i przedsiębiorczych kobiet, których działanie nie pozostaje niezauważonym.

 

Więcej o mnie przeczytasz tutaj.

Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej.

Patrycja

Dodaj komentarz

0