Jak napisać profesjonalne CV?

Znajdujesz ogłoszenie o pracy i decydujesz się na nie odpowiedzieć. Tak się złożyło, że w folderze „CV” czeka od kilku miesięcy gotowy dokument. Dane do kontaktu wciąż aktualne, więc nie pozostaje nic innego jak jego wysłanie. Stop! Tak się tego nie robi.

Czy Twój życiorys odpowiada na interesującą cię ofertę pracy? Czy jest po prostu curriculum vitae, w którym rekruter znajdzie każdą informację na temat twojego zatrudnienia, ale trudno mu będzie wychwycić to, czego szuka u kandydatki/-a?

Szukasz pracy? Te 3 kroki mogą Ci w tym bardzo pomóc!

➡️ Marzysz o pracy w innym zawodzie.
➡️ Znów postanawiasz, że w przyszłym roku to już na pewno zaczniesz szukać innej pracy.
➡️ Sytuacja w Twoim aktualnym miejscu pracy zmusza Cię do poszukanie innego pracodawcy
➡️ Chciałabyś spróbować czegoś nowego, ale boisz się zrezygnować w pewnego etatu.
➡️ Chcesz zarabiać więcej, ale obecny pracodawca wstrzymał podwyżki i nic nie zapowiada zmiany na lepsze.

Projekt poboczny – HOT or NOT?

Projekt poboczny (ang. side project) jest ciekawą alternatywną w momencie, gdy marzy nam się zawód inny, niż ten, który aktualnie wykonujemy. Możemy sprawdzić – bez większych konsekwencji – czy nowe zajęcie będzie nam odpowiadało czy też nie. Można powiedzieć, że to taka praca na boku z tą różnicą, że projekt poboczny ma nam sprawiać przyjemność i tworzyć przestrzeń do rozwoju naszych atutów.

Jak nie utknąć na niewłaściwej ścieżce kariery? (cz. 2/3)

Twoi bliscy, czyli rodzina i przyjaciele mogą być dla Ciebie ogromnym wsparciem. Podniosą na duchu, ogrzejesz się przy ich krzepiących słowach i pochwałach, rodzice zaopiekują się Twoimi dziećmi, kiedy zechcesz wyskoczyć na babski wieczór, żeby wypłakać się w rękawy swoich psiapsi, a Twoje „siostry” powiedzą Ci, że szef, który postanowił awansować Krzyśka zamiast Ciebie, jest burakiem. Kiedy masz kłopoty, również te związane z pracą, dobrze jest mieć kogoś godnego zaufania, komu można się wyżalić. Fajnie mieć poczucie, że taki ktoś uważa Cię za kompetentną i mądrą, nawet gdy szef nie dostrzega Twojego potencjału.

Jednak, czy aby na pewno wsparcie bliskich i ich dobre rady zawsze wychodzą Tobie i Twojej karierze na dobre?

Jak nie utknąć na niewłaściwej ścieżce kariery? (cz. 1/3)

Jesteś na tzw. półmetku kariery, niby wszystko ok, za Tobą lata doświadczenia zawodowego, stabilny pracodawca i pewna emerytura, ale mimo to, zaczyna Ci się robić niewygodnie. Coś Cię uwiera, kłuje nieznośnie jak ten wakacyjny komar, który nocą bzyczy nad uchem, a kiedy zapalasz światło, komar rozpływa się w powietrzu. Coś jest nie tak.

Zastanawiasz się, jaka jest tego przyczyna i wtedy, niczym ostry cień mgły, pojawia się pytanie „Czy to, co robię zawodowo jest dla mnie, czy może najwyższy czas COŚ zmienić?”.

0